My a oni

Autor: Alexandra Mravíková | 28.3.2018 o 12:57 | (upravené 28.3.2018 o 18:39) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  134x

Dlho som nič nenapísala, pretože som mala pocit, že Slovensko má aj tak dosť samozvaných odborníkov na všetky nedávne udalosti.

Zrazu sa všetci začali vyjadrovať k situácii, ktorá na Slovensku nastala. Škoda, že títo "odborníci" neurobili absolútne nič, aby sme sa neocitli v takomto marazme. Nemali ani toľko očianskej zodpovednosti a slušnosti, aby prišli k voľbám. 

No dnes som si povedala, že spíšem zopár postrehov, ktoré som nazbierala od posledného článku. Je veľmi zaujímavé sledovať tú neuveriteľnú paralelu medzi Slovenskom a Českom. V oboch krajinách je nesmierna nespokojnosť ľudí s vládou. S demokraticky zvolenou vládou. Naozaj demokraticky? 

Kto spí v demokracii...

Obe krajiny sa začali zobúdzať a konečne si uvedomili to, čo je počuť na každej demonštrácii: "Kto spí v demokracii, prebúdza sa v totalite."

A to predsa nik nechce. Takže sa teraz všetci zobúdzajú, ale každý po svojom. Preto sa spoločnosť tak polarizuje. Takmer nikto neverí "novej" vláde, ktorá sa nám smeje do tváre. No iba málo ľudí vie, čo by si predstavovali inak, akú zmenu by prijali a navrhovali. 

Kým sa však spoločnosť nezjednotí, súčastní politici sa nám aj naďalej budú s radosťou smiať do tváre. 

Musíme sa chápať

Áno, chápem hnev ľudí, ktorých sklamali organizátori pochodu tým, že ho zrušili. Viem, že dnes vôbec nechápu tento krok a možno ho ani nikdy nepochopia. Chápem a rozumiem im. Verím, že sa cítia oklamaní, podrazení a zradení. A rôzne konšpiračné teórie tomu vôbec nepomáhajú.

Chápem však aj organizátorov. Viem, že nie je vôbec ľahké niečo také zorganizovať, najmä ak máte popri tom vlastný život. Som im vďačná za každý jeden pochod, ktorému venovali vlastný čas. Verím, že tento krok sa zúročí a Slovensku pomôže.

Nevidíme si navzájom do hláv, preto musíme byť tolerantnejší. Niekedy nevieme predpovedať, čo náš krok spôsobí. Neurážajme organizátorov, oni sa snažia Slovensku pomôcť. Narozdiel od tých, ktorí sedia v parlamente.

My a oni

Organizátori týchto pochodov majú v niečom pravdu. Je veľmi kontraproduktívne, ak sa spoločnosť v takejto náročnej a rozhodujúcej dobe polarizuje. Nemyslím si však, že to je spôsobené pochodmi. Myslím si, že to máme v krvi. Že ľudia odjakživa potrebujú deliť spoločnosť na "my a oni". No nedovoľme, aby "oni" boli tí, ktorí majú trošku iné politické postoje, názory alebo sú konzervatívnejší či liberálnejší. "Oni" sú tí, ktorí rozkradli Slovensko a dodnes sedia tam hore a smejú sa vtedy, keď Zlatici Kušnírovej tečú slzy zúfalstva. "Oni" sú tí, ktorí dopustili, aby sa zo Slovenska stal štát, v ktorom nikto neverí v spravodlivosť. Tí, ktorí zradili vlastný štát. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Zahoďte starosti a pozrite si najväčšie hity Jany Kocianovej

Skladby, ktoré lemovali jej spevácku kariéru.

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.


Už ste čítali?