Zlé a dobré veci

Autor: Alexandra Mravíková | 11.4.2018 o 13:45 | (upravené 11.4.2018 o 14:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Po celkom dlhej dobe článok úplne iného charakteru ako tie posledné. Nebude venovaný politike, ani knihe.  

Väčšinou delíme udalosti, ktoré sa v našich životoch udejú na dobré a zlé. Ak sa stane niečo, čo sme nechceli alebo nečakali, zaradíme to do kolónky zlé. Ak nám naopak veci vychádzajú podľa plánov, automaticky to vyhodnotíme ako dobré

Zamysleli ste sa už nad tým, že to tak vôbec byť nemusí? Že niekedy to, čo sme nechceli môže byť z dlhodobého hľadiska najlepšie, čo nám mohol život dať?

Raz som si prečítala tento citát: Utrpenie nám nespôsobuje to, čo sa stalo. Spôsobujeme si ho sami tým, že trpíme, lebo sa nestalo to, čo sme očakávali. Nie je to tak? Veci sa v našom živote dejú nesutále rôzne. To my im dávame nálepky dobré a zlé podľa toho, čo vyhovuje v danej chvíli nám.

Ak sa ale na tieto veci pozrieme spätne, častokrát meníme názor. Udalosti, ktoré sa nám zdali katasrofálne, nám s istým časovým odstupom môžu pripadať ako dar z nebies.

Skúsme sa niekedy pozerať na udalosti triezvo a neutrálne. Na tie, ktoré nám nevyhovujú ale aj na tie, z ktorých máme veľkú radosť. Niekedy môžu mať pre nás úplne iný význam ako ten, ktoý im prikladáme my. 

Ak sa napríklad dlho snažíte dosiahnuť jeden konkrétny cieľ, no stále sa vám to nedarí, skúste porozmýšľať, čo vás na tom láka. Nie je možné, dosiahnuť ten pocit aj inde? Čo ak sa vám život snaží povedať, aby ste skúsili niečo iné? Samozrejme, nemáte sa vzdať. To určite nie. Ale máte skúsiť inú cestu. Častokrát sa zameriame na určitý cieľ, pretože si myslíme, že iba vďaka nemu nájdeme a dosiahneme uspokojenie. No možno hľadáme na nesprávnom mieste. Možno spokojnosť nájdeme úplne inde, ako sme čakali.

Nie je správne, zamerať sa v živote na jeden jediný cieľ a všetko ostatné brať ako zlyhanie, alebo ako zlú vec v našom živote. Niekedy musíme porozmýšľať a zhodnotiť, čo vlastne hľadáme a či k tomu vedie jediná cesta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Zahoďte starosti a pozrite si najväčšie hity Jany Kocianovej

Skladby, ktoré lemovali jej spevácku kariéru.

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky.


Už ste čítali?